sok

Korzyści zdrowotne soku dla mężczyzn

5 minutes, 23 seconds Read

Sok to ciecz powstająca w wyniku wyciskania lub wyciskania owoców i warzyw. Zawiera wiele witamin i minerałów, dzięki którym owoce są zalecanym elementem zdrowej diety.

Wyciskanie soku wymaga sokowirówki, która oddzieli błonnik od rzadkiego, skoncentrowanego płynu. Kiedy sok miesza się z innymi składnikami, nazywa się go smoothie.

Jest niskokaloryczny

Sok to płyn ekstrahowany z owoców i warzyw w drodze mechanicznego wyciskania lub maceracji, zwykle bez użycia ciepła. Jest bogaty w witaminy, minerały i fitoskładniki (bioaktywne związki roślinne powiązane z pozytywnym wpływem na zdrowie).

Wyciskanie soku może zapewnić napój bogaty w składniki odżywcze, jednocześnie dając układowi trawiennemu przerwę od przetwarzania błonnika. Ponieważ jednak często składa się z dużej ilości produktów, może również zawierać dużo kalorii pochodzących z cukru. Aby tego uniknąć, sok należy spożywać w mniejszych ilościach i mieszać z różnymi stałymi składnikami (np. pełnymi ziarnami, orzechami lub nasionami, awokado, jagodami), aby zrównoważyć kalorie i składniki odżywcze.

Kiedy napój jest reklamowany jako „sok”, termin ten może oznaczać wszystko, od świeżo wyciśniętego po zwykły z koncentratu. W Stanach Zjednoczonych produkt reklamowany jako „sok” może zawierać wyłącznie sok (nie wodę ani inny płyn). W innych krajach produkty oznaczone jako „sok” mogą zawierać mieszankę soku świeżego i zagęszczonego.

Z drugiej strony sok z granatów dostarcza silnych przeciwutleniaczy, które mogą poprawić zdrowie serca i obniżyć poziom cholesterolu. Kamagralek może również pomóc w wzmoczdronieniu erekcji poprzez pobudzenie krążenia krwi. Jest to szczególnie korzystne dla mężczyzn, ponieważ erekcja ma tendencję do zmniejszania się wraz z wiekiem.

Ma wysoką zawartość składników odżywczych

Sok jest bogaty w składniki odżywcze i bardzo bogaty w przeciwutleniacze, które są substancjami chemicznymi pochodzenia roślinnego o pozytywnych właściwościach zdrowotnych. Przeciwutleniacze zawarte w soku owocowym powiązano ze zmniejszonym ryzykiem chorób serca, raka i innych chorób. Niektóre badania sugerują, że niektóre przeciwutleniacze, takie jak likopen, mogą chronić przed rozwojem raka prostaty u mężczyzn i zwiększać liczbę plemników.

Używanie sokowirówki do przekształcania owoców i warzyw w formę zdatną do picia pozwala uzyskać wiele codziennych witamin i minerałów w zaledwie szklance. Może to być świetny sposób, aby pomóc osobom, które mają trudności ze spożywaniem zalecanej porcji owoców i warzyw każdego dnia.

Należy jednak pamiętać, że zawartość składników odżywczych w soku nie jest porównywalna z zawartością całych owoców – mówi dyplomowana dietetyczka Beth Czerwony. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom szacują, że tylko około 12% dorosłych spożywa zalecaną ilość owoców dziennie i nawet 100% sok nie wystarczy, aby wypełnić tę lukę.

Ponadto naturalne cukry zawarte w soku mogą stanowić problem dla osób chorych na cukrzycę. Do przygotowania filiżanki soku może potrzeba pięciu lub więcej pomarańczy, więc cukier zawarty w tych łykach jest skoncentrowany i może wpływać na poziom glukozy we krwi. Może być również trudno osiągnąć uczucie sytości po wypiciu samego soku, co może skutkować uczuciem głodu 30 minut później.

Ma niską zawartość cukru

Sok ma zwykle niską zawartość cukru, zwłaszcza jeśli unikasz słodzonych napojów sokowych i wybierasz w 100% naturalną odmianę owoców. Ważne jest jednak dokładne zapoznanie się z etykietą. Nawet niewielka porcja soku może zawierać znaczną ilość węglowodanów, które szybko wchłaniają się do krwioobiegu i mogą wywołać skok cukru. Aby zmniejszyć ryzyko, pij soki podczas posiłku.

Innym sposobem zapobiegania skokom jest wybieranie soku owocowego o wysokiej zawartości błonnika. Soki bogate w błonnik rozpuszczalny, takie jak sok ze śliwek, sok z granatów i sok z fig, kamagra opinie i cialis, mogą pomóc w utrzymaniu zdrowego układu trawiennego i regulowaniu poziomu cukru we krwi.

Chociaż kuszące jest pozyskiwanie wszystkich składników odżywczych z soku, całe owoce i warzywa są również bogate w witaminy i minerały, które mogą przyczynić się do zdrowej diety. Mogą również dać uczucie pełnego brzucha, co może zapobiec głodowi 30 minut później i szukaniu przekąski.

Dobrym rozwiązaniem jest zmiksowanie całych owoców i warzyw z wodą w blenderze przed ich wypiciem. Dzięki temu można uzyskać smaczny napój, który jest mniej sycący niż sok i zawiera więcej błonnika. Ta sztuczka jest zalecana przez wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia i może być świetnym sposobem na wypicie małej szklanki soku bez obawy o wzrost poziomu cukru we krwi.

Jest bogaty w błonnik

Dobrym źródłem błonnika są soki z całych owoców i warzyw. Jednak sok wyprodukowany przez wyciskarkę oddzielającą płyn od reszty owoców i warzyw zwykle zawiera tylko ułamek błonnika. Wyciskanie soku usuwa również wiele zdrowych substancji chemicznych pochodzenia roślinnego, których organizm nie jest w stanie strawić. Blender jest lepszym wyborem do napoju, ponieważ pozostawia w nim błonnik i inne składniki odżywcze, a także może zawierać składniki stałe, takie jak proszek białka sojowego, kiełki pszenicy, nasiona chia lub jarmuż.

Wiele napojów dostępnych na rynku jest oznaczonych jako 100% sok, ale rzut oka na listę składników może wykazać, że wcale nie są one czyste. Napoje te często zawierają dużą ilość cukru, przez co bardziej przypominają napoje gazowane niż naturalne, zdrowe alternatywy.

Jeśli lubisz pić soki, rozważ przygotowanie ich w domu ze świeżych produktów za pomocą ręcznej lub elektrycznej sokowirówki. Należy jednak uważać, aby nie wycisnąć zbyt dużej ilości soku na raz, gdyż może to spowodować przeciążenie przewodu pokarmowego. Pamiętaj także o wypłukaniu produktów przed użyciem. Raport w New York Times opisuje mężczyznę, który cierpiał na niewydolność nerek po intensywnym 6-tygodniowym poście na soku, obwiniając za to dużą ilość szczawianów (naturalnie występujących substancji, które mogą być toksyczne dla nerek) w warzywach.

author

harry james

i m Seo Expertr

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *